15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ 4. YILINDA RAHMETLE VE MİNNETLE ANIYORUZ…


Yayınlanma tarihi: 14/07/2020 13:54 | Toplam görüntülenme: 587

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ…

Türkiye Cumhuriyeti‘nin bağımsızlığına, Yüce Türk Milletinin yaşama özgürlüğüne, ülkemizin huzur ve refahına göz diken vatan hainlerinin 15 Temmuz 2016 gecesi yapmaya çalıştığı hain darbe girişimi, yüce milletimizin canlarını ortaya koyarak bastırdığı bir destandır.

15 Temmuz’da Türkiye en zor demokrasi sınavını büyük bir başarıyla vermiştir.

15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişiminin sonucu henüz belli olmamışken, alanlara çıkarak halkımızla birlikte özgürlüğümüzü hep birlikte haykırdık. Ve hep bir ağızdan “HAYIR” dedik.

Millet olarak o gece el ele vererek köprülere, havaalanlarına, meydanlara koşarak, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktık. Çanakkale‘deki o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden gösterdik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın darbe gecesi telefon ile bir televizyon kanalına bağlanıp halkımızı alanlara davet etmesiyle darbenin seyri değişti.

Gazi Türk Telekom A.Ş. de görev yapan gece-gündüz, yağmur–çamur, demeden iletişimin altyapısını oluşturan, emeğini, özverisini, alın terini ilmek ilmek dokuyan değerli üyelerimizin katkılarını da gözardı etmemek gerekmektedir.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazılmıştır.

Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve ülkemizi daha da ileriye taşıyacağız. Üzerine basarak bir kez daha ifade etmek istiyorum; Türkiye’nin bir sivil toplum kuruluşu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için gözlerini bile kıpmadan canlarını veren Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını altın harflerle yazdırarak ölümsüzleşmişlerdir.

15 Temmuz gecesi göstermiş oldukları kahramanlıklarla tarih yazan Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.

Allah ülkemize VE MİLLETİMİZE böyle bir gün daha yaşatmasın…