GENEL BAŞKANIMIZ VELİ SOLAK’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI:


Yayınlanma tarihi: 09/05/2020 13:14 | Toplam görüntülenme: 1892

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

Annelerimizin ne kadar kıymetli olduğunu, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in "Cennet, annelerin ayağının altındadır." Hadis-i Şerifinden daha güzel anlatacak bir söz yoktur.

Annelerimizin merhametini, şefkatini kelimelerle anlatmanın imkanı yoktur. Aile kurumunu ayakta tutan, birleştirici rol oynayan annelerimiz hepimizin hayatında mukaddes bir yer tutar.

Annelerimizin çocuklarından tek beklentileri, görecekleri sevgi ve ilgidir. Onları mutlu etmenin en güzel yolu da hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmemektir.

Dünyadaki hiçbir değerle ölçülemeyecek ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak çok yüce bir duygu olan annelik, barış dolu bir toplumun da temel harcıdır.

Annemize karşı olan sevgimizi, saygımızı ve hürmetimizi, yılın her gününü anneler günüymüş gibi kabul edip, onlara karşı görevlerimizi eksiksiz olarak yerine getirmeliyiz.

Varlıklarıyla hayatımızı güzelleştiren ve dünyanın en yüce görevini üstlenen başta muhterem şehit anaları olmak üzere tüm annelerimizin “Anneler Günü”nü yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.