Yayınlanma tarihi: 03/06/2021 21:24

Sendikamız ile Türk Telekom A.Ş. arasında 05 Nisan 2021 tarihinde başlayan 14. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde ilk 60 günlük yasal süreç içerisinde anlaşma sağlanamamıştır. Yasal süre içinde taraflar arasında toplam 8 oturum yapılmıştır.

Türk Telekom A.Ş. ile yapılan görüşmeler sonucunda 100 madde üzerinde anlaşma sağlanmış, 26 madde üzerinde ise anlaşma sağlanamamıştır. Anlaşma sağlanamayan maddelerden 2’si  idari madde, 24’ü ise parasal maddedir.

Ücret zamları ile ilgili işverenin vermiş olduğu teklif, birinci yıl birinci altı ay için seyyanen 500 TL, birinci yıl ikinci altı ay için seyyanen 300 TL’dir. İşveren tarafından ücret zamları dışında yemek yardımı, altıncı gün çalışması, doğum yardımı, ölüm yardımı, evlenme yardımı, giyecek yardımı, bayram yardımı gibi parasal maddelere ve teklifimizdeki yeni parasal maddelere teklif verilmemiştir.

 Yasal zorunluluk gereği uyuşmazlık tutanağı, Resmi Arabulucu tayini için görevli makam olan Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ibraz edilecektir.

Türk  Telekom A.Ş. yetkilileri ile gerekli her türlü toplantı ve görüşmeler süreç içerisinde devam edecektir. Gelişmeler oldukça da siz değerli üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

TÜRKİYE HABER İŞ SENDİKASI

YÖNETİM KURULU