Yayınlanma tarihi: 31/03/2021 21:42

Türkiye Haber-İş Sendikası Kayseri Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu 31 Mart 2021 tarihinde OMMER Otel’ de yapıldı.

Pandemi (COVİD-) kuralları çerçevesinde yapılan Genel Kurula, Genel Başkanımız Veli SOLAK, Genel Merkez Yöneticilerimiz, Türk-İş Kayseri İl Temsilcisi İdris GÜVEN,  Şube Başkanlarımız ve delegeler katıldı.

Genel Kurulun açılışından sonra şubenin faaliyetlerini içeren sinevizyon gösterisi yapıldı.

Genel Kurulu; Başkanlığını Genel Başkanımız Veli SOLAK’ın Yardımcılıklarını Genel Sekreterimiz Hüseyin ÖZÇOBAN ve Genel Mali Sekreterimiz A. Gökhan AYDIN’ın, Katip Üyeliklerini de İzmir Şube Başkanımız Özkan OYUK ile Antalya Şube Başkanımız Murat SENEM’in yaptığı Divan Heyeti yönetti.

Divan Başkanı ve Genel Başkanımız Veli SOLAK, Divan teşekkülünde kendisine ve arkadaşlarına gösterilen ilgi ve güvenden dolayı genel kurula teşekkür etti. Genel Başkanımız Veli SOLAK “Şube Mali Sekreterimiz olan ve yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek aramızdan ayrılan Bülent KAYNAR kardeşimi de rahmetle yad ediyorum. Cenabı Allah’tan mekânın Cennet olmasını temenni ediyorum“ dedi.

Divan Başkanı ve Genel Başkanımız Veli SOLAK, genel kurula hitaben yaptığı konuşmasına pandemi (COVİD-19)) kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen genel kurulun çalışma yaşamına, Türk-İş’e ve Türkiye Haber-İş Sendikası üyelerine hayırlı olmasını diledi.

Divan Başkanı ve Genel Başkanımız Veli SOLAK, konuşmasında çalışma hayatının içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekerek gündemdeki konuları ve çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendi.

Genel Başkanımız Veli SOLAK, “Dünyayı ve Ülkemizi saran COVİD-19 salgını nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, tedavi altında bulunanlara da acil şifalar diliyoruz” dedi.

Genel Başkanımız Veli SOLAK,  Toplu İş Sözleşmesi sürecini, Taşeron Firmalarda Örgütlenme çalışmaları ve çalışma hayatı hakkında bilgi verdi. 

Genel Başkanımız Veli SOLAK, bundan sonraki dönemde çalışma hayatını zor günler beklediğinin altını çizerek, bütün olumsuzlukların üstesinden sadece sendikal birlik beraberlik ve güvenle gelinebileceğini ifade ederek genel kurula katılanlara teşekkür etti.

Türk-İş Kayseri İl Temsilcisi İdris GÜVEN’ de genel kurulda kısa bir konuşma yaptı. Türk-İş İl Temsilcisi İdris GÜVEN Türk-İş il temsilciği olarak T. Haber-İş Sendikasının  her zaman yanında olduğunu ve her konuda destek verileceğini ifade ederek,  Kayseri Şubesinde görev alacak olan yöneticilere başarılar dileyerek, Genel Kurulun Haber-İş Sendikasına hayırlı olmasını diledi.

Yapılan seçimlerin sonucunda; Şube Başkanlığına Suat ESMER, Şube Sekreterliğine Abdullah AL, Şube Mali Sekreterliğine de Murat AKKAYA, seçildi.