Yayınlanma tarihi: 15/12/2020 14:50

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER başkanlığında 2021’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamındaki ikinci toplantısını, 15 Aralık 2020 tarihinde TİSK ev sahipliğinde çevrim içi (online) olarak gerçekleştirdi.

TİSK'in ev sahipliğinde Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrim içi olarak yapılan toplantıya TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Akansel KOÇ, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER ve diğer komisyon üyeleri katıldı.

Komisyonda İşçi kesimini temsilen, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Tarım-İş Genel Başkanı İlhami POLAT, Türkiye Haber-İş Genel Başkanı Veli SOLAK, Türkiye Çimse-İş Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM ve komisyonda asgari ücretli çalışan büro görevlisi kadın üyemiz Özgül YARDIMCI yer aldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığının küresel rekabetteki duruma, Ticaret Bakanlığının da dış ticaretteki gelişmelere dair veri ve raporları paylaştığı toplantıda, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri de sunum yaptı.

Komisyon, üçüncü toplantısını 22 Aralık Salı günü Saat 10.00'da TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun ev sahipliğinde yine çevrim içi yapacak.