Yayınlanma tarihi: 09/11/2020 15:41

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yılında sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

“Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.” diyerek hayatını Yüce Türk milletine adayan, olumsuz şartlar da bile eşine az rastlanır başarılara imza atan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesindeki önderliği, en büyük eseri olan Cumhuriyet rejimini kurma yolunda da devam etmiş, hayata geçirdiği inkılap ve reformlarla da bağımsız Türkiye’nin temellerini sağlamlaştırarak büyük bir dönüşüm ve modernleşme süreci başlatmıştır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bilgisi, ileri görüşü ve örnek kişiliği ile sadece Türk Milletinin değil bütün insanlığın saygı ve sevgisini kazanmış bir liderdir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm mücadelelerdeki tek dayanağı aziz milletimiz olmuştur. Onun milletimize olan inancı ve güveni, attığı her adımın başarıyla sonuçlanmasını mümkün kılmıştır.

10 Kasım 1938’de ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve bütün şehitlerimizi sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

TÜRKİYE HABER-İŞ SENDİKASI

YÖNETİM KURULU ADINA

VELİ SOLAK

GENEL BAŞKAN