Yayınlanma tarihi: 17/08/2019 00:27 | Toplam görüntülenme: 1842

Asrın depremi olan ve merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos Marmara Depreminin bugün 20. nci yıldönümü. 17 Ağustos 1999 depremi ülkemizde ve yüreğimizde derin acılar bıraktı.

Yüce Milletimiz tüm dünyaya örnek olacak şekilde, eşsiz bir yardımlaşma ve dayanışma içerisinde, büyük acılar yaşadığımız depremin yaralarını kısa sürede sarmıştır.

Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerin alınmasıdır.

Yaşanan bu büyük acıdan ders çıkararak, buna uygun hareket edilmeli, kurumlarımız ve vatandaşlarımız bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız.

Bu elim olayın 20. nci yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyor, milletimize ve insanlık alemine böyle felaketleri bir daha yaşatmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

TÜRKİYE HABER-İŞ SENDİKASI

YÖNETİM KURULU ADINA

VELİ SOLAK

GENEL BAŞKAN