Yayınlanma tarihi: 10/08/2019 08:00 | Toplam görüntülenme: 1364

Mübarek Kurban Bayramımız Kutlu Olsun…

Mübarek Bayramlarımız sevincin ve mutluluğun paylaşıldığı, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu, dargınların barıştığı, birliğin ve dayanışmanın pekiştirildiği kutsal günlerdir.

Sosyal yönü çok güçlü olan kurban ibadetinin; asırlardan beri yoksulları kollayan ve gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan önemli bir işlevi bulunmaktadır.

Bu zamana kadar hep birlikte kutladığımız bayramları, ayrışmaya ve bölünmeye geçit vermeden yine bir bütün olarak bundan sonra da kutlayacağımızı biliyor ve buna yürekten inanıyorum.

Eş, dost, akraba, komşu ve büyüklerin ziyaretiyle paylaşmanın ve kavuşmanın güzellikleri doyasıya yaşanırken; yoksul, yetim, hasta ve kimsesizlerin hatırlanmasıyla da ahlaki ve insani sorumlulukların gereği yerine getirilmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramının tüm İslam âlemine barış, huzur, mutluluk ve güzellikler getirmesini diliyor, Yüce Türk Milletinin, teşkilatımızın ve üyelerimizin Mübarek Kurban Bayramını kutluyor, şahsım ve yönetim kurulum adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Türkiye Haber-İş Sendikası

Yönetim Kurulu Adına

Veli SOLAK

Genel Başkan