GENEL BAŞKANIMIZ VELİ SOLAK’IN YENİ YIL MESAJI:


Yayınlanma tarihi: 31/12/2019 09:57 | Toplam görüntülenme: 2777

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN…

Yine önemli olayların yaşandığı 2019 yılını, başta siyasi ve ekonomik meseleler olmak üzere birçok önemli gelişme ile geride bıraktık.

Başta ekonomik kriz ve bunu fırsata çevirmeye çalışanlar karşısında işçi ve emekçiler olarak verdiğimiz ekonomik mücadele bizler için zor zamanların yaşanmasına neden oldu.

Başta Asgari Ücret ve Vergi İndirimi konusunda yaptığımız çağrılar ne yazık ki karşılık bulamamış işçilerin maaşlarından her yılsonunda alınan vergiler alınmaya devam etmiştir. Türkiye Haber-İş Sendikası olarak, bu mücadelemizi daha da büyütme kararlıyız.

2019 yılında işçilerin kıdem tazminatlarının budanması sürekli gündeme getirilmiş, esnek çalışma biçimlerinin yaygınlaştırılması, özel istihdam büroları gibi işçileri köleleştirmeye yönelik yaklaşımların sık sık dile getirilmesi, çalışanların kendilerini tehlike altında hissetmelerine neden olmuştur.

Ülkemizde gerekli yasal düzenlemeler ve önlemler alınmadığı için iş cinayetleri her gün yenileri eklenerek devam etmektedir. Maalesef bu iş cinayetleri, her gün bir çalışma arkadaşımızı daha hayattan koparıyor. Bu ölümlerin hiçbiri kaza değildir! Hepsi ucuz işçiliğe, denetimsizliğe ve tedbirsizliğe kurban edilmiştir.

Bu cinayetler failleri belli olan cinayetlerdir. Bu vesile ile İş cinayetlerinde şehit olan işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum.

Yapılan tespitler sonucu örgütlü mücadelenin iş cinayetlerini engellediği görülmüştür. Örgütlü mücadele ve Sendika, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ile gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması konusunda etkili bir araçtır. Tüm emekçileri çalıştıkları iş kolunda bulunan TÜRK-İŞ’e bağlı sendikalarda örgütlenmeye davet ediyorum.

Unutmayın; işçinin ve emekçinin tek sigortası TÜRK-İŞ’tir!

Değerli kardeşlerim;

Türkiye Haber-İş Sendikasını kuran ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu vesileyle birlik, beraberlik içerisin de teşkilatımıza nice uzun yıllar diliyorum.

Türkiye Haber-İş Sendikası bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, barış, özgürlük ve ekmek için mücadelesine devam edecektir. Türkiye Haber-İş Sendikası’nın bayrağını, daha da yukarılara taşıyabilmenin gayreti ve kararlılığı içerisinde yolumuza hep birlikte devam edeceğiz.

Yeni yılın Milletimize, teşkilatımıza ve üyelerimize, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler getirmesini diliyorum.