GENEL BAŞKANIMIZ VELİ SOLAK’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI:


Yayınlanma tarihi: 24/11/2019 08:51 | Toplam görüntülenme: 3138

Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için heyecanla görev yapan, saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu ve huzur dolu yıllar temenni ediyorum.

Öğretmenlerimiz yarının müjdecisi, güçlü Türkiye’nin, birlikte yaşamaktan başka tercihi olmayan Yüce Türk Milletinin teminatıdır.

Milli beraberliğimizin sağlanması için öğretmenlerimizin önderliği ve fedakârlığı büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle bir toplum mimarlığı üstlenen öğretmenlerimize olan ihtiyaç bugün dünden daha fazladır.

Bir ulusun çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasında, bilim ve sanatta söz sahibi olmasında eğitimin öneminin bilincinde olan Mustafa Kemal Atatürk; "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." diyerek öğretmenlerin bir ülke için ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

Ülkemizin değişik bölgelerinde görevi başında iken hayatını kaybeden, hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyor ve onların aziz hatıralarını minnetle anıyorum.

Hepimizin üzerinde çok büyük emekleri bulunan öğretmenlerimize “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesiyle sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunuyorum.